جلوگیری از ربوده شدن دامنه ها با روش های امنیتی

دسته‌بندی: ,
بدون دیدگاه

Domain_Hijacking

اگر شما یک نام دامنه خریداری کنید تا زمانی که دامنه را تمدید کنید شما صاحب دامنه هستید.

اما متأسفانه در بعضی از مواقع، نام دامنه توسط هکر ربوده می شود و مجدداً به فروش می رسد یا برای مقاصد نادرست استفاده می شود. نمونه هایی از این قبیل را، ربودن دامین می گویند. اگرچه این اتفاق به ندرت می افتد اما می تواند دردسرساز باشد.

بهترین روش برای جلوگیری از این اتفاق این است که در رابطه با امنیت اکانت خود فعال باشید. با استفاده از روش های زیر شما می توانید تا حدی اکانت خود را حفظ کنید و دامنه خود را امن نگه دارید.

محافظت از اطلاعات whois

بانک اطلاعاتی عمومی هوییز (ICANN) یک معدن طلا برای هکرهایی است که برای اهداف مخفیانه ی خود به دنبال اطلاعات هستند.

از اطلاعات شخصی دامنه با پنهان کردن جرئیات از قبیل نام ، آدرس ، شماره تلفن و ایمیل محافظت نمایید. هرچند با داشتن اطلاعاتی که به نظر بزرگ ومهم نیستند مانند تکه های پازل ، هکرها می توانند تنها با کنارهم گذاشتن آنها به اکانت های آنلاین دسترسی داشته باشند. بدین منظور می توانید از خدمات Whois Protection ایزی هاست استفاده نمایید که اطلاعات دامین شما را از دید نامحرمان، مخفی نگه میدارد.

امنیت اکانت ایمیل شما

راه اصلی ارتباط ما با شما در رابطه با دامین و سرویس وب، آدرس ایمیل شماست. ارتباط مطمئن مثل لینک دادن شما به ریست پسورد برقرار می شود. پس امن نگه داشتن آن در برابر هکرها مهم است. پسورد های قوی برای اکانت های ایمیلتان انتخاب نمایید و آن را با هیچ کس مطرح نکنید که این مورد به امنیت ایمیل شما کمک می کند. سرویس های ایمیل مثل gmail روش تاییدیه دو سطحی برای امنیت اکانت شما ارائه می کند.

cyber-thief

تغییر دادن پسوردها

میدونم که به خاطر سپردن دسته ای از پسوردهای مختلف ، سخت است. اما استفاده از پسوردهای مشابه برای هر آدرس ایمیل فاجعه است. شاید دنیا به پایان نرسیده باشد اما هر کس می تواند ایمیل های توییتر شما را هک کند و ارسال اسپم داشته باشد. اما آنها چگونه با پسوردهای مشابه به ایمیل و اکانت شما در ایزی هاست دسترسی پیدا می کنند؟ واضح است که این مورد بسیار جدی است و می تواند به مراتب صدمات زیادی داشته باشد.

تا زمانی که در این موارد احتیاط نشود احتمال هک شدن و ربوده شدن دامین شما وجود دارد.

چه اتفاقی می افتد اگر دامنه ی شما ربوده شود؟

اگر هر یک از این احتمالات رخ دهد و دامنه ی شما ربوده شود رجیسترر شما بلافاصله هشدار می دهد. اگر در ربوده شدن، دامنه به رجیسترر دیگری انتقال داده شود عوارض زیادی خواهد داشت. به خصوص اگر دامنه مطابق با قوانین ICANN منتقل شده باشد. در این زمان نیاز است که شما به رجیسترر دیگر مراجعه نمایید و ببینید آیا مایل هستند که دامنه را به مالکیت قبلی خود برگردانند؟

اگر این کار را نکنند نیاز است که شما و رجیسترر شما با مراجعه به روش های ICANN شروع به بهینه سازی دامنه ی خود نمایید.

  • نویسنده
    نویسنده
  • تعداد بازدید
0دیدگاه فرستاده شده است.
شما هم دیدگاه خود را بنویسید

5 × سه =