معرفی کنترل پنل حرفه ای سیپنل (CPanel)

دسته‌بندی:
بدون دیدگاه

CPANEL یک صفحهٔ کنترل میزبانی وب، مبتنی بر لینوکس است که بوسیلهٔ ایجاد رابط کاربری و ابزار خودکار طراحی شده است تا کار کردن با فضای میزبانی وب را راحت ‌تر کند.این کنترل پنل قدرتمند و معروف آمریکایی گران قیمت ودر عین حال پرکاربرد بوده که امروزه یکی ازپیشرفته ترین کنترل پنل های روز دنیاست. Cpanel در سه نوع برای استفادهٔ مدیران ارایه دهنده ی خدمات سرور ، فضاهای ریسیلر و کاربر دارنده وب سایت طراحی شده است تا مصرف کنندگان و مدیران سرورها بتوانند به شکل‌های گوناگون روی محیط خود کنترل داشته باشند.
ابزارهایی که به صورت پیش‌فرض بر روی سی‌پنل نصب هستند، شامل وب‌ سرور آپاچی ، پی‌اچ ‌پی ، مای‌اس‌کیوال ، پرل ، پایتون و بایند (DNS) می‌شود، همچنین ایمیل‌ هایی که به صورت پیش‌ فرض پشتیبانی می‌شوند شامل پاپ ۳ ، اس‌ام‌تی‌پی ، آی‌ام‌ای‌پی( قرارداد پیام‌گزینی) هستند. CPANEL بطور معمول به روی درگاه ۲۰۸۲ و به صورت اس‌اس‌ال بر روی ۲۰۸۳ قابل دسترسی است.
دبلیواچ‌ام
دبلیواچ‌ام (WHM) مخفف عبارت وب هاست منیجر (مدیریت میزبان وب) است که مدیران و نمایندگان به عنوان ابزاری برای مدیریت حساب‌های میزبانی وب کاربران بر روی کارساز وب استفاده می کنند. دبلیواچ‌ام به صورت پیش فرض بر روی پورت ۲۰۸۶ و به صورت اس‌اس‌ال با پورت ۲۰۸۷ قابل دسترسی است.

برچسب‌ها:
  • نویسنده
    نویسنده
  • تعداد بازدید
0دیدگاه فرستاده شده است.
شما هم دیدگاه خود را بنویسید

هفده − 15 =